13 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Gebelikte13. hafta aldı sırayı. Artık 13 haftalık hamileyim diyebilirsiniz. Bu hafta itibariyle siz de artık 4 aylık hamileliğin başındasınız demektir. Bebeğiniz ise gelişiminde 4. ayına başladı. O artık anne karnında 4 aylık bebek. Bir başka hesaplamaya göre de gebelikte ikinci 3 aylık dönem olan ikinci trimester dönem içindesiniz. Zaman nasıl da su gibi akıyor ve size, hamileliğinizi ilk öğrendiğiniz gün “acaba 9 ay biter mi?” dedirten heyecanınız nasıl da mutlu sona doğru tahmin ettiğinizden de hızlı yol alıyor değil mi? Gebelik deneyiminde ilerledikçe hem bebeğinizde hem de sizde meydana gelen değişimler, parça parça birleşerek bütün resmi oluşturuyor. Doğum gitgide yaklaşırken bakalım 13. hafta gebelikte sizi ve minik yavrunuzu neler bekliyor…

13 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki Değişimler13 haftalık gebelik yolculuğunda bebek biraz daha büyümüştür ve anne rahmi de buna paralel olarak büyümüş ve gerilmeye başlamıştır. İşte bu sebeple kasık ağrıları ve ara ara yoklayan sancılar bu haftadan itibaren başlar.

13 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi13 haftalık bebek gelişimi neleri kapsıyor, minik kızınız veya oğlunuz içinizdeki korunaklı dünyasında neler yapıyor hemen bir göz atalım. Anne karnında 13 haftalık bebek yaklaşık 6.5 ila 7.8 cm büyüklüğünde ve13 ile 20 gr ağırlığındadır.

 

 

 

12 Haftalık Gebelik     14 Haftalık Gebelik →

Yorumlarınızı Bekliyoruz