12 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Gebelikte 12. hafta geldi çattı bile. Karnınız büyük bir hızla büyüyor, içinizdeki fetus, kendine has fiziksel özellikleri olan bir birey olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor ve sizin şu aralar belki de en çok merak ettiğiniz şey bebeğinizin cinsiyeti…12. hafta gebelikyolculuğunda hem kendi bedeninizde, hem de fetusta yeni gelişmeler olacak. Artık bedeniniz yeni misafire alışmaya başlıyor ve ilk haftalarda yaşadığınız bazı olumsuzluklar hafiflemeye başlıyor. Hamilelik yolculuğunuzun 3’te 1’i tamamlanmak üzere  ve siz sabırsızlıkla ona kavuşmayı bekliyorsunuz.

Anne karnında 12 haftalık bebek ne durumdadır, 12 haftalık bebeğin gelişimi hangi safhadadır,  12 haftalık hamilelik sürecinde anne bedeninde neler yaşanır hepsinin cevabına bir bakalım dilerseniz. Hamilelikte 12. hafta başlıyor…

[reklam id=1]

12 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki DeğişimlerGebeliğin 12. haftası içinde rahim, pelvis kemiğinden yukarı doğru kayacak ve kasık kemiğine doğru hareket edecek. Bu arada rahminiz büyümeye devam ediyor. Rahim ve karın bölgeniz hamilelik haftaları boyunca büyümeye ve genişlemeye devam edecek ama doğum gerçekleştikten birkaç hafta sonra eski haline geri dönecek.

12 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek GelişimiHamilelikte 12. hafta bebek gelişimi son sürat devam etmektedir. 12 haftalık bebek yaklaşık 6,5 cm. boyunda ve 29 gram ağırlıktadır.  12 haftalık bebek gelişimi vücudunuzu da bariz biçimde etkilemeye başlayacaktır.

 

 

11 Haftalık Gebelik     13 Haftalık Gebelik

Yorumlarınızı Bekliyoruz