10 Haftalık Gebelik

Yayınlanma Tarihi: Ekleyen:

Evet sevgili anne adayı, gebelikte 10. hafta içindesiniz artık ve bu, hamilelik hikayenizin dörtte birini tamamlamak üzere olduğunuz anlamına gelir. Bu haftada içinizde büyüyen ve embriyo olarak adlandırılan canlıya fetus denmektedir. Hamilelikte 10. hafta bebeğinizde çok büyük gelişmelerin olacağı bir haftadır. Bebeğinizin hareketlerini siz henüz hissetmeseniz bile; o artık ellerini, kollarını ve bacaklarını hareket ettiriyor ve hareketlere karşı tepki veriyor. Aşama aşama izleyip heyecan, merak ve duygusallık içinde yaşayacağınız gebelik haftaları içinde 10. hafta bakın bebeğinize ve size neler getiriyor.

[reklam id=1]

10 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişimler

Gebelikte Annedeki Değişimler10.hafta gebelik içinde anne adayının bedeninde her ne kadar dışardan bakıldığında büyük bir değişim gözlenmiyorsa da, aslında hamileliğin 10. haftası içinde vücudunuzda ve bebeğin gelişiminde büyük adımlar atılmaktadır.

10 Haftalık Bebek Gelişimi

Bebek Gelişimi10 haftalık bebek anne karnında 5 cm. boy ve 6 gram ağırlığa ulaşmıştır. Hamilelik 10. hafta bebek açısında farklı gelişmeleri getirir. Bebek artık fetal dönem içindedir ve embriyo seviyesinden fetus evresine gelmiştir.

9 Haftalık Gebelik     11 Haftalık Gebelik

 

Yorumlarınızı Bekliyoruz